Dengeli duruşlar sıkı kaslarla sağlanır

Özellikle sıkı kaslar ve düzgün bir duruş için geliştirilen Süpermen, menteşe, ölü böcek ve köprü egzersiz hareketleri ile görünüşünüzdeki hızlı değişimi hemen farkedeceksiniz.

Süpermen

Eller zemin üzerinde, dizleriniz de köpük üzerine gelecek sekide emekleme pozisyonuna geçin. Dizler kalça açıklığında, koöar omuz açıklığında olmalı ve yandan bakıldığında avuçlar tam omuz. dizler de tam kalça izdüşümüne gelmeli. Boynunuzu doğal halinde tutmaya gayret edin. kann kastanneı hissedin ve aynı anda birbirine ters kol ve bocağrıca kakJnn ve yere paralel konuma gelmelerini sağlayın. 10 saniye kadar bekledikten sonra, hareketi diğer tarafta da uygulayın. Her iki tarafta da 6 ia 18 arası tekrar yapn.

Menteşe

Bir önceki egzersizde olduğu gibi eller omuz açıklığında ve zemin üstünde, dizler de kalça genişliğinde köpük üstünde olacak şekilde emekleme vaziyetine geçin. Kam kaslarınızı hissederek, bu kez aynı taraftaki kol ve bacağınızı yavaşça yerden kaldırın, bir menteşenin açiması gibi vücudunuzu yan pozisyona getirin.

Bu esnada dizinizin 90 derecelik bükülü pozisyonu değişmeli, belinizin natürel kavisi bozulmamalı ve boynunuz vücudunuzla aynı doğrultuda olmalı. Bu pozisyonda 10 saniye bekledikten sonra diğer taraf Çin de uygulayın. Toplam 6 8a 18 arası bir tekrarda çakşrı. NOT: Egzersiz 6 ve 7’de ayak uçların n yerde olup olmaması, kişinin denge kuvvetine ve seviyesine bağlıdır Yeni başlayanlar ayak burunlarını yerde tutarak hareketleri kolaylaştırabilirler.

Ölü böcek

Köpük üzerine, uzunlamasına sut üstü yatın. Başme ve kuyruk sokumunuz köpüğün üzerine denk gelmeli. Ellerinizi kalçanızın yanına rahat bir şekilde yerleştirin. Kann kastanneı hissederek zıt kol ve zıt bacağı yerden kaldırın. Bu sekide 10 saniye kadar bekledikten sonra hareketi diğer tarafa da uygutayn. 6 ia 18 arası bir tekrar yapın

Köprü

Zemine sırtüstü yatın ve bacaklarınızı dizlerden bükerek köpük üzen ne kalça genişliğinde yerleştirin Kann kaslannızın gerin ve yavaşça kalçanızı yerden kakjınn Vücut ağırlığı mümkün olduğunca topuktannea yakın bir bölgede olmalı, deler birbinne çok yaklaşmamalı ve kalçana diz ite omuz araş doğrultunun ne altında ne de üstünde kalmalı… Bu şekilde 10 saniye bekledikten sonra, seviyenize göre 6 ila 18 arasında tekrar yapın.

YORUMLAR

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)