Bitkisel kremler ne kadar işe yarıyor

Önce evlerinde Uydu olanlar tanıştı Bitkisel Kremlerle, bir çok kanalda bu kremler anlatılıyordu.
Sonra hızla hayatımıza girdiler.

Bir biri ardına piyasaya çıkan Kremler artık her yerde karşımıza çıkmaya başladı. Yüzyıllardır kullanılan bir metot olmasına rağmen hiç bu kadar ilgi görmemişlerdi. Ancak bu sefer durum çok farklı.

Bitkisel Kremler Kozmetik sektörünün tahtını sallıyor. Tamamen doğal yollarla üretildiği ve bitkisel özlerden üretildiği söylenen Kremlerin nerede ise girmediği ev kalmadı.

Bu ilginin altında kremlerin doğal olma iddialarının yanı sıra Kozmetik sektörüne olan güvensizlikte etkili. Vatandaşların kendilerine güvendiklerini söyleyen Krem Firmaları kullanıcıların memnun kalmaları ve çevrelerine söylemeleri ile müşterilerinin arttığını anlatıyor.

Fakat bu kremler gerçekten işe yarıyor mu? Ağrıları kesiyor, sivilceleri gideriyor, romatizmaya iyi geliyor mu? Bu soruya tüm krem firmalarının cevabı hiç şüphesiz “evet” oluyor.

Ve yine, nerede ise tamamı tek başlarına tedavi olmadıklarını, destekleyici nitelikte ürünler olduklarını savunuyor. Tıbbın alternatifi olma iddialarını ile anılmak istemeyen firmalar kendilerini farklı bir yerde konuşlandırıyor.

Birbiri ardına piyasa çıkan firmalar yeteri kadar denetleniyor mu? Bu soruya maalesef “Hayır” Cevabı veriliyor.

Sektörün önemli firmalarından bir tanesi olan Sinoz’un Genel Müdürü Muhammet Çörekçi, bu konunun en çok rahatsız oldukları konu olduğunu, merdiven altı tabir edilen atölyelerde bile kremlerin üretildiğini söylüyor.

Kendilerinin üretimin her anında denetlendiklerini ve İSO-9001 ve TSE belgelerine sahip olduklarını anlatan Çörekçi, aklına esen her kesin bu işi yapmaması gerektiğini savunuyor.

Vatandaşların güvendiği markalardan alışveriş yapması gerektiğini anlatan Çörekçi olumsuz örneklerden yola çıkarak genelleme yapılmaması gerektiğini belirtiliyor.

Bitkisel Kremlerin arkasında ise Osmanlı tıbbı var. Kremler hazırlanırken yüzyıllardır yapılan ve günümüzde de devam eden bilimsel araştırmalarla hangi bitkilerin nelere iyi geldiği bilim adamları tarafından belirleniyor.

Krem firmaları da bu tecrübelerden yararlanıyor. Muhammet Çörekçi ürünlerinde kendilerinin de özellikle Osmanlı tıbbından yararlandıklarını belirtiyor.

Müşterilerin ilgisinin altında yatan nedenlerin başında bitkisel kremlerin tedavide başarılı olması olduğunu savunan Çörekçi kremler başarısız ve iddialarında gerçekçi olmasalardı bu kadar ilgi göremeyeceklerini söylüyor.

Kendilerine olan ilginin her geçen gün arttığını belirten Çörekçi Akne kremin kısa süre içerisinde 100 bin adet satarak rekor kırdığını açıkladı.

Özellikle Anadolu’dan çok ciddi oranda talep olduğunu belirten Çörekçi talebi karşılamak için bayilik vermeye başladıklarını söylüyor.

YORUMLAR

"Bitkisel kremler ne kadar işe yarıyor" için 1 yorum yapıldı.
  • hasan vural özlü ( 30 Mart 2011 @ 13:15 )

    şimdiye kadar sinozu merdiven altı,taklit kremler yapan biyer olarak bilirdim gerçekten bu yazıyı okuyunca etkilendim.araştırcam.
    yanlız bu osmanlı tıbbı hikayesi saçma geldi.el gider aya biz kalırız yaya gibi bişi.

Siz de konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi bize iletebilirsiniz.

İsim (zorunlu)

E-posta (yayımlanmaz) (zorunlu)